2020 Gelin Makyajı Trendleri

2020 Gelin Makyajı Trendleri

Her genç kızın rüyasında düğününde zarif bir prenses olmak vardır. Hayatının en güzel gününü yaşarken kusursuz ve güzel olmak her gelinin hakkıdır. Gelin denildiğinde akla gelen en önemli detaylardan bir tanesi de makyajdır. Bu nedenle makyajın özenli ve profesyonel bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Makyaj konusunda her sene farklı bir trend ortaya çıkar. Aynı şekilde yaz ve kış gelinlerinin makyajları birbirinden farklı olmalıdır. Eğer 2020 kış gelinlerinden biri olacaksanız sizler için derlediğimiz yazıyı okuyabilir, modern ve güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz. İşte 2020 gelin makyajı trendleri:

Kırmızı Ruj Modası

2020 gelin makyajı trendleri

2020 gelin makyaj trendleri kırmızı ruj ile kendini göstermeye başlar. Geçtiğimiz yıllarda gelin makyajında demode olarak nitelendirilen kırmızı ruj, kış gelinlerinin vazgeçilmez tercihi olacak gibi görünüyor. Özellikle gösterişli mekanlarda yapılacak düğün konseptlerinde kesinlikle kırmızı ruj sürmeniz öneriliyor. Fakat, kırmızı ruju tek başına sürmek yerine kenarlarını yine aynı tonlarda bir kalem ile çerçevelemenizi ve dudak kalbini belirgin hale getirmenizi öneriyoruz. Gün boyu herhangi bir bulaşma yapmayacak ruj seçiminde bulunmanız da bu noktada oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra; kırmızı ruj dudakları olduğundan küçük gösterebilir. Bu nedenle mutlaka kenarlara hafif taşırarak sürmenizi ve dudağınızı dolgun gösterecek ürünler kullanmanızı öneriyoruz.

Işıltılı Ten Modası

gelin

Her sene olduğu gibi 2020 senesinde de ışıl ışıl ten moda olmaya devam ediyor. 2020 kış gelinleri ten makyajını yaptırırken mat görünümden uzak durmalı. Bunun yerinde canlı ve taptaze görünüm için highlighter sürmeli. Yüz hatlarını belirgin hale getiren ışıltılı pudralar da kullanılabilir. Highliter; göz pınarları, elmacık kemikleri, çene ve şakaklar gibi birçok yere uygulanabilir. Bu sayede yüzün daha keskin hatlara ve kemikli bir yapıda görünmesi sağlanır.

Renkli Farlar Bu Sene de Moda

2020 gelin makyajı trendleri

Birkaç senedir moda olmaya devam eden renkli farlar kış gelinlerinin de tercihleri arasında yer alıyor. Bu nedenle nude ve kahverengi gibi tonlar yerini sıradışı ve cesur renklere bırakıyor. Birçok gelinin far tercihleri arasında gelin çiçeği ile uyumlu olan renkler yer alıyor. Bu nedenle 2020 gelin makyaj trendleri arasında kesinlikle iddialı gözler yer alıyor. Özellikle 2020 yılının rengi Classic Blue makyaj çekmecelerinde yer alıyor.

2020 Gelin Makyajı Trendleri: Doğal Kaşlar 

düğün

Kaşlar görüntünün en önemli ögeleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılların incecik kaşları artık neredeyse hiçbir yerde görünmüyor. Hatta birçok kadın kuaföre giderek kaşlarını aldırtmayı bıraktı bile. Çünkü kendi halinde kalın ve doğal kaşlar oldukça modern görünüyor. 2020 kış makyaj trendleri arasında elbette doğal görünen kaşlar yer alıyor. Kalın ve yukarı doğru taranmış kaşların hiç aldırılmamış olması gerekiyor. Tabiki çok ayrıksı görünen ufak tefek tüyleri aldırmanızda hiçbir sakınca yoktur. Kaş makyajı yapılırken sadece boşlukların doldurulması yeterlidir. Bunun haricinde çok düz görünen kaşlara ufak tefek hareket katılabilir. Kış gelinleri unutmayın, kaşlarınız ifadenizi belli eden en önemli detay. Bu nedenle mutlaka profesyonel bir kişinin ellerine bırakın kendinizi.

Bir de kaşların hiç görünmediği tarzı tercih edenler de var. Yani kaşları pudralama tekniği ile yok gibi göstererek modaya uyum sağlamak da isteyebilirsiniz. 2020 kış gelinlerinde bu tekniğe de sıklıkla rastlanacak.

Yüzde Hintli Kadın Esintileri

2020 gelin makyajı trendleri

Hintli kadınları bilirsiniz. Yüzlerine, kollarına, ellerine kısacası boş gördükleri her yere süsler yapıştırmaya bayılırlar. 2020 kış makyajında bunun moda olduğunu söylesek? Yüzünüzün istediğiniz noktalarında birkaç tane boncuk yapıştırabilirsiniz.  Bu sayede ışıltınızı boncuklarla birlikte taçlandırmış olursunuz. Tabi burada önemli olan şey sizin cesaretinizin ne derece olduğu. Zaten highliter sürerek aydınlattığınız yüze bir de boncuk takmak ister misiniz bilemeyiz. Fakat, abartıdan uzak birkaç küçük su damlacığı motifinde yüz aplikeleri takarak modaya uyum sağlayacağınızı garanti edebiliriz.

Neredeyse Tüm Yüze Allık Sürebilirsiniz

gelin

Allık, yüze renk ve canlılık katan olmazsa olmaz makyaj ürünleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılların koyu renkli ve fazla iddialı olmayan allıkları tarihe karışıyor. Çünkü 2020 senesinde allıklarda da cesur davranmanız gerekiyor. Tıpkı anneannelerimizin zamanındaki gibi renkli allıklar sürerek modaya uyum sağlayabilirsiniz. Fakat, allığı sadece yanaklarınıza sürmeniz yetmiyor. 2020 yılında allığın yanak hizasından başlayarak göz kapaklarına kadar sürülmesi oldukça moda. Canlı ve iddialı allığınızı göz kapaklarınıza sürerek soğuk kış gününe sıcacık bir dokunuş elde edebilirsiniz.

2020 Gelin Makyajı Trendleri:Sıradışı Kirpikler

2020 gelin makyajı trendleri

2020 senesi kesinlikle bambaşka bir yıl olacak. Kirpiklere hafifçe rimel sürmek ve belli belirsiz bir kirpik takmak kesinlikle çok demode. 2020 yılında kirpiklerinize rengarenk rimel sürmeniz gerekiyor. Ayrıca binbir özenle hiçbir yere bulaştırmamaya çalışmak da tarihe karıştı. Çünkü bu sene bulaştırmanın, kat kat rimel sürmenin ve değişik renklere “merhaba” demenin senesi.

Simler Geri Döndü

gelin

Gelin denildiğinde ışıl ışıl capcanlı bir görünüm gözde canlanır. Bu nedenle simsiz gelin de olmaz. 2020 gelin makyaj trendleri simlerin hâkim olduğu şekilde devam ediyor. Simleri; göz kapağınızdan dudaklarınıza kadar istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Fakat sim dediysek aklınıza minik minik ışıltılar gelmesin. Kocaman tanecikleri olan katmanlı simlerden bahsediyoruz.

İlginç Çizgiler

2020 gelin makyajı trendleri

Elbette kedi gözlerinden bahsetmesek olmazdı. 2020 senesinde grafik çizgiler hâkim. Özellikle göz bölgesinde çizilen çizgilerde siyah renkler kullanılsa da renkli kalemler de sıklıkla tercih ediyor. Yapılan kişiye sert bir imaj ortaya çıkaran ilginç çizgiler, karalama şeklinde de karşımıza çıkabiliyor. Fakat çizgi akımı daha çok özgür ruhunu ortaya çıkarmak isteyen gelinlerin tercihleri arasında yer alıyor.

2020 Gelin Makyajı Trendleri Dikkat Edilmesi Gerekenler

gelinlik

2020 senesi her ne kadar cesur makyajın senesi olsa da hayatınızın en özel gününün yanlış yapılan teknikler ile mahvolmasını istemezsiniz. Bu nedenle çeşitli detaylara dikkat ederek kusursuz görüntüye sahip olabilirsiniz.

  • Kırmızı ruj kullanacaksanız; eyelinerın kalın bir şekilde çekilmesini tercih edebilirsiniz. Bu görüntü Marilyn Monroe’den beri klasik ama hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyen bir görünümdür. Ancak trendlere de uyum sağlamak isterseniz kırmızı rujun üzerine simler sürebilirsiniz.
  • Fondöten seçiminde yağsız olanlardan uzak durmanız gerekiyor. Özellikle cildiniz kuru ise kesinlikle mat fondötenler kullanmayın. Bu durumun ilk nedeni; 2020 senesinde parlak ve ışıltılı makyajın moda olması. İkinci nedeni ise; kuru ciltlerde mat fondöten pul pul dökülmelere sebep oluyor.
  • Suya dayanıklı ürünler tercih edin. Düğün gününüz kış mevsime denk gelse bile terlemeniz oldukça normaldir. Günün ilerleyen saatlerinde de makyajınızın kalıcılığını koruması için tüm seçimlerinizi suya dayanıklı ürünlerden yana kullanın.
  • Makyaj malzemelerinin ten renginiz ile uyum sağlamasına özen gösterin. Birçok gelin, gözlerini kapatır ve kendisine makyaj yapan bir uzmana kendini bırakır. Gözlerini açtığında bambaşka bir kadının kendine baktığı gerçeği ile yüzleşir. Siz de hayal kırıklığı yaşamamak istiyorsanız mutlaka makyaj ürünlerinizi yanınızda götürün. Sonuçta sizin cildiniz için en uygun ürünü yine siz bilirsiniz. İşinizi asla şansa bırakmayın.
  • Saçlarınıza uygun seçimlerde bulunun. Gelin makyajınızı yaptırmadan önce saçınızın ve duvağınızın şekline göre karar verin.

 2020 gelin makyajı trendleri ile ilgili söyleyebileceğimiz son şey kesinlikle bu senenin cesur kadınların yılı olacağıdır. 

Yazı Önerisi: Boş Duvar Nasıl Değerlendirilir?

Justin Bieber’in düğününü buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: