Ayakkabı İçin Annesini İteleyen Kız Kim?

Ayakkabı İçin Annesini İteleyen Kız Kim?

Ayakkabı için annesini iteleyen kız kim? Geçtiğimiz günlerde önce sosyal medyada ardından haberlerde bir kız gördük. Kız, annesi ve çevredeki herkese bağırırken, annesi ağlamaklıydı. Tabi bu esnada insanımız yine kameraya çekmekle meşguldü. Tabi siz de videoyu izleyip kızı kınadınız, lanet okudunuz herkes gibi. Kızın yaptığı şeye kesinlikle hiç kimse doğru demez. Ancak bir düşünün, 17-18 yaşındasınız. Tüm Türkiye bir anda sizi konuşuyor. Öfke patlamanız yüzünden lanetler yağdırılıyor.

Ayakkabı İçin Annesini Merdivenden İtti

Ayakkabı için annesini iteleyen kız kim konusuna gelecek olursak… Elbette birçok kişi o kızın sosyal medya hesaplarını yaşadığı yeri ve ismini ifşalamak için bu yazıyı açtı. Ancak ben ismini bilsem de buraya yazmazdım. 

Evet kızın yaptığı yanlış. Ama orada bir anne var. Anneler evlatlarını her şeye rağmen bağışlayacak kadar geniş bir yüreğe sahiptir. O anne, bir tatlı söze bir de öpücüğe evladını bağışlayacaktır. Fakat, anne televizyonda ve gazetelerde evladının bu kadar kötü anlatıldığını görünce ne düşünecektir sizce?

Gelelim bu olayı kameraya çekenlere. Farkında mısınız her şeyi kameraya çekme hastalığı var milletimizde. Biri ölüyor mu hemen kameraya Çek, biri annesini mi iteledi hemen kameraya Çek. Bırakın artık şu sosyal medyayı. Bırakın insanları linç etmeyi.

Kimse kızın yaptığına doğru demiyor demeyecek. Ama ona gereken dersi ya da cezayı vermek bize düşmez. Ailesi dururken bizlerin bu şekilde eleştirmesi de ancak anne babayı üzer.

Kıza geldiğimizdeyse sinirlerine hakim olma problemi var. Psikolojik tedavi görmesi gerekebilir. Ancak bu şekilde videonun paylaşılması ve yayılması ancak durumu daha kötü hale getirecektir. Ne olursa olsun bir genç kız. Hatası evet var kabul, ama hemen öncesini sonrasını bilmeden toplumdan dışlamamak lazım.

Zaten insanları silmek çok kolay. Önemli olan kazandırmak ve hatasından döndürmek.

Çağımızın Hastalığı Her Şeyi Kameraya Çekmek

Bazen kendimizi yönetmen, senarist, oyuncu ya da film eleştirmeni gibi hissetmeye başladık. Hayatımız bir Black Mirror sahnesi gibi. Her anı kameraya çekiyoruz. Emine Bulut “ölmek istemiyorum” derken kameraya çektiğimiz gibi. İnsanların en kötü anlarını ya da son nefesini çekerken aynı zaman da ünlü olmak amacı da taşıyoruz. Belki de Emine Bulut’u kameraya çeken insanlar müdahale etseydi bir kadın cinayetinin önüne geçeceklerdi. Ben bu kadar her şeyin kameraya çekilmesini doğru bulmayan taraftanım. Kim ne derse desin. Elbette bazı şeyler ölümsüz hale getirilmek istenebilir. Ama bazı şeyler

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: