Ayrıldıktan Sonra Kadın Psikolojisi

Ayrıldıktan Sonra Kadın Psikolojisi

İlişkiler başlar ve genellikle zamanı gelince biter. Ancak, kadın ve erkeklerin biten ilişkiye karşı tepkileri birbirinden farklıdır. İşte ayrıldıktan sonra kadın psikolojisi hakkında bilgiler:

İlk Gün

Ayrıldıktan sonra kadın psikolojisi

İlk gün kadınlar için en zorudur. Her şey ama her şey ona sevgilisini hatırlatır. Televizyon izler, birlikte izledikleri filme denk gelir, kitap okur bir satırda eski sevgilisinden bir iz yakalar, odasına kapanır sevgilisi tarafından kendisine alınan bir hediyeyi görür. Kısacası; ilk gün tam bir kabustur.

Gün içinde eli sürekli telefona gider. Durmadan yazmak ya da aramak ister. Hala kendini bu ayrılığa inandıramamıştır. Fotoğrafları da mesajları da silmeye kıyamaz.

Ayrıldıktan Sonra Kadın Psikolojisi: İkinci Gün

Ayrıldıktan sonra kadın psikolojisi

Sabah uyanmak istemez. Her yeni başlayan gün yeni bir işkenceyi beraberinde getirir. Normalde 09:00’da uyanıyorsa 11:00’da uyanır. Daha çok uyuduğunda kendisine “günaydın” mesajı geleceğini düşünür. Sosyal medya hesaplarından durmadan takip eder. Belki kendi ile ilgili bir hareket yapar diye bekler durur. İkinci gün, ayrılık yavaş yavaş kabullenilmeye başlanır.

Üçüncü Gün

üzgün kadın

Kadın artık yavaş yavaş ayağa kalkmaya başlamıştır. Durmadan aynı pijamayı giydiği için kendinden sıkılmıştır. Önce bir duşa girer, sonra güzel bir kıyafet giyer. Acısı geçmemiştir. Ancak aklına getirmemek için kafa dağıtmaya çalışır. Üçüncü gün, diğer günlere kıyasla daha iyidir. Ama yine de karnının üst kısmında derin bir acı hisseder.

Ayrıldıktan Sonra Kadın Psikolojisi: Dördüncü Gün

heykeller

Dördüncü gün sabahı yine uyanmak istemeden hayata başlar. Dünya onun için bomboş bir yerdir. Düne kadar uğruna savaş verdiği her şey kendine saçma gelmeye başlar. Ne doğan güneş, ne biten gün umrunda değildir. Bir daha sevilememekten korkar. Kimseyi sevmek ya da yeniden biri ile başlamak istemez.

Beşinci Gün

Ayrıldıktan sonra kadın psikolojisi

Beşinci gün, bir gün öncesinin derin izlerini içinde taşısa da, kabullenişin başlama zamanıdır. Evet ayrıldık, bitti artık. Bir daha böyle bir insan hayatımda yok diye düşünür. Kendine kabullenilmesi ağır sözler söyleyerek, gerçekleri yüzüne çarpar. Karşı tarafa tüm bunları yaşattığı için hem kızgındır hem de kırgındır. Kaşları daima çatıktır. Öfkesi tüm dünyayadır.

Ayrıldıktan Sonra Kadın Psikolojisi: Altıncı Gün

Ayrıldıktan sonra kadın psikolojisi

Altıncı gün, arkadaşları ile buluşup kafa dağıtmak ister. Evet büyük bir aşk bitmiştir. Ancak evde durmak, kendisine yaptığı en büyük kötülüktür. Dışarı çıkıp vakit geçirmek ister. Arkadaşları sorduğunda içine sıkıntı girse de diğer günlere nazaran daha güçlüdür. Ayrılığı kabullenmiştir. Artık mesajları silmek ister. Ancak, hayatına kimseyi almama kararının arkasındadır.

Yedinci Gün

yalnızlık

Artık ayrılalı 1 hafta olmuştur. Geçen zaman, acıyı azaltmasa da kabullenmeyi öğretmiştir. Giden insanların, gittikleri yerde mutlu olması istenir. Çok acılar çekilmiş, çok gözyaşları dökülmüştür. Onca emeğin ardından bırakıp giden bir sevgili, dünyanın en vicdansız kişisidir. Artık sadece; fallardan ve rüya tabirlerinden medet umulur. Önünde kocaman aylar vardır. Eski sevgili, eski güzel anılar arasında yol almaya başlar.

Aradan; haftalar, aylar, yıllar geçse de unutulmayacağı kesindir. Ama ne demiş Nazım HikmetEn fazla 1 yıl sürer, 20’li yüzyıllarda ölüm acısı.

Ayrılık Wikipedia’da nasıl tamamlanmış öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yazı Önerisi: En Duygusal Ayrılık Şarkıları
Please follow and like us:

One thought on “Ayrıldıktan Sonra Kadın Psikolojisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: