Bihter Ziyagil’in Hayatından Örnek Alınması Gerekenler

Bihter Ziyagil’in Hayatından Örnek Alınması Gerekenler

Aşk-ı memnu dizisi biteli yıllar oldu. Fakat etkileri hiç kimsenin beyninden silinemiyor. Aşkın ve ihanetin en acısını en doruklarda hissettiren dizinin, her karakteri bambaşka bir şey öğretiyor insana. Bihter Ziyagil’in hayatından örnek alınması gerekenler listesini sizler için derledik. Okurken yanınızda bir adet kâğıt mendil bulundurmanız editörümüzden tavsiyedir.

Aşkı Sonsuza Kadar Yaşayın!

Bihter Ziyagil'in hayatından örnek alınması gerekenler

Aşk, dünyanın en mükemmel hissidir. Karında kelebekler uçuşturan bu his, bazen de yaralara sebebiyet verir. Dizleriniz kanarcasına koşun, engelleri göze alın. Size çelme takan, sizi sevmeyen insanları yine de sevmeye devam edin.

Hayatınızdaki insana inanın. Sizi bıraktığı zamanlarda bile! Evet, sizi bıraktığı zamanlarda sevmek en zoru ama sevin yine de. Tıpkı Bihter gibi. Bihter, büyük aşkı Behlül’ün peşinden koşarken yüzlerce tehlike ile karşılaştı. Ama hiçbir zaman aşkının peşini bırakmadı. Son nefesinde bile…

Bir Anlık Öfkenize Yenik Düşmeyin

Bihter Ziyagil'in hayatından örnek alınması gerekenler

Evet, hepimiz insanız. Zaman zaman aşkımıza ya da hırsımıza yenik düşüyoruz. Tıpkı Bihter gibi. Bihter Ziyagil’in hayatından örnek alınması gerekenler arasında hırslar kesinlikle önemli bir yere sahiptir.

Bihter, önce annesine hırslandı kendinden yaşça büyük biri ile evlendi. Evet, Adnan Bey iyi biriydi ama Bihter’e uygun değildi. Ardından Nihal’e hırslandı. Zaman zaman Behlül’ü Nihal’in kollarına bıraktı. Zaman zaman da o kollardan ayırmak için kıyasıya çaba sarf etti. Fakat tüm adımlarda en çok o ve onun kalbi hasar gördü.

İnsanların Değişmeyeceğini Unutmayın

Bihter Ziyagil'in hayatından örnek alınması gereken şeyler

Bihter, kendini Behlül’ün kollarına bıraktığında, Behlül’ü bambaşka bir kefeye koydu. Evet, Behlül tüm kadınlara yan gözle bakabilen biriydi. Ama onun için Bihter başkaydı. Bihter hep bu bilinçle Behlül’e yaklaştı.

Behlül beni bırakmaz, benimle kaçar düşüncesi içinde oradan oraya koşturdu. Fakat unuttuğu bir şey vardı. İnsanlar hiçbir zaman değişmezdi. Bir insan en başında neyse en sonunda da aynısıdır.

Yazı önerisi:  Bir Veda Hikayesi

 

Kimse ama kimse değişmez. Bir insanı hayatınıza alırken, ben bunu nasılsa değiştiririm ya da yontarım demeyin. Sadece şunu düşünün: Ben onun bu huyu ile savaşmak yerine, alışabilir miyim? Kötü yanlarını sevebilir miyim? Ya da bir gün beni bırakıp gittiğinde hayatıma kaldığım yerden devam edebilir miyim?

Her Gün Bakımlı OlunBihter Ziyagil'in hayatından örnek alınması gerekenler

Bihter Ziyagil’in hayatından örnek alınması gerekenler arasında kesinlikle bakımlı olmak önemli bir yere sahip.

Bihter, canının en çok yandığı sabahlarda bile misler gibi duşunu aldı. Hayata karşı dimdik duruşunu sergilemek için saçlarını maşaladı. Dudaklarını ortaya çıkarmak için savaş boyalarını sürdü.

Son nefesinde bile uzun uzun duş alıp, en güzel kıyafetini giymeyi tercih etti.

Evet kadınlar! Bu sözümüz size. Başkaları için değil, kendiniz için her sabah aynada gördüğünüz kadını sevmek için bakımlı olun.

Eğer en bakımsız haliniz ile bile güzel olduğunuzu düşünüyorsanız, sizin zaten makyaja ihtiyacınız yok demektir.

Siz sadece gülümseyin.

 
Please follow and like us:

2 thoughts on “Bihter Ziyagil’in Hayatından Örnek Alınması Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: