Bullet Journal Defteri ve Çizim Teknikleri

Bullet Journal Defteri ve Çizim Teknikleri

Yazma gayesi hepimizin içinde vardır. Kimileri cep telefonuna kaydetmeyi yeterli bulurken, kimileri elle yazmayı tercih eder. Bullet Journal metodu da tam olarak bu noktada devreye girer. Defter, kalem kullanmayı seven, kelimelerin yanı sıra resim yapmayı da beceren insanların işidir. Bugünkü yazımızda Bullet Journal defteri önerilerinde bulunacağız.

Bullet Journal Defteri Nasıl Olmalıdır?

Bullet Journal metodu ile ajanda tutmaya karar verdiyseniz, sıradan ajandalardan kurtulmanız gerekir. Bullet Journal için özel olarak tasarlanmış birçok defter vardır. Bu defterler; noktalı ve A5 boyutundadır.

Defterlerin noktalı olması resim işini kolaylaştırır. Ortaya çıkan sonuç kendine hayran bırakır. Bullet Journal defterini birçok yerden temin edebilirsiniz. Bizim beğendiğimiz defter önerileri aşağıdaki gibidir:

1.Bullet Journal Turuncu Defteri

Bullet Journal defteri

Bu defterin sayfaları oldukça kalın yapıdalar. Arka tarafa herhangi bir kalem ya da boya lekesi geçmiyor. Çizimlerinizi özgürce yapabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri de olan defter 60 yapraklıdır. Fiyatı ise: 19,99 tl’dir. Defteri satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Le Color Shine Noktalı

Eğer defterinizde ajandalara kıyasla daha rahat hareket etmek isterseniz spiralli seçeneklere göz atabilirsiniz. Le Color markası tarafından satışa sunulan ajanda, 192 sayfadan oluşuyor. Doya doya yazabilir, çizebilirsiniz. Defterin fiyatı 20 tl’dir. Defteri satın almak ve incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Botanic Noktalı Defter

Yine Le Color tarafından satışa sunulan ajanda sert kapaklı ve süresizdir. Ajandanın sayfaları noktalıdır. Fakat noktaların rengi koyu renklidir. Bu nedenle tasarım ya da yazı yaparken sizi rahatsız edebilir. Eğer zaten belirgin noktalara sahip olan ajanda satın almak istiyorsanız tercihinizi bu ajandadan yana kullanabilirsiniz. Ajandayı satın almak için buraya tıklayınız.

4. Paradise Düz Pembe

Eğer noktalı defter bulamadıysanız ya da fiyatları pahalı geldiyse düz ajandalara da göz atabilirsiniz. Düz ajandalarla da rahatlıkla Bullet Journal metodu uygulayabilirsiniz. Paradise düz pembe ajanda, kalın kapaklıdır. Ayrıca kenarında da lastik vardır. Ajanda da herhangi bir yazı ya da işaret yoktur. Her şey sizin elinizde. Özgürce kullanın. Defteri satın almak için buraya tıklayın.

5. Mermer Desenli Defter

Bullet journal çizim teknikleri

Mermer deseni hayatın her alanında olduğu gibi defterlerde de kendini belli ediyor.Hem şık hem de minimal bir detay olan mermer desenli defterler, çizgisiz ve sert kapağa sahiptir. Defterin 192 adet sayfası vardır. Mermer desenli defterin fiyatı: 20 tl’dir. Defteri satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bullet Journal Çizim Teknikleri

Bullet Journal defteri seçildikten sonra sıra geldi çizim yapmaya. Defterinizi istediğiniz renklerde ve şekillerde boyamakta özgürsünüz elbette. Fakat, farklı şekiller denemek isterseniz galerimize göz atabilirsiniz.

 
Please follow and like us:

One thought on “Bullet Journal Defteri ve Çizim Teknikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: