Colgate Optic White Aktif Kömür

Colgate Optic White Aktif Kömür

Aktif karbon artık neredeyse hayatın her alanında kullanılıyor. Etkili temizlik yapması ile bilinen aktif karbon içeriğini Colgate de diş macununda kullanmış. Colgate optic white aktif kömür kullananlar varsa fikirlerini iletebilir. Ben 14 günlük bir denemenin sonunda Colgate anında beyazlık diş macunu konusunda fikirlerimi aktaracağım. Colgate aktif karbon içeriği ve bendeki etkilerini okuyabilirsiniz.

Colgate Optic White Aktif Kömürlü Temizleyici

Colgate Optic White Aktif Kömür

Daha önce aktif karbon içeren diş macunlarını denediyseniz dişinizin, diş fırçanızın, lavabonun hatta havluların bile simsiyah olduğuna tanık olmuşsunuzdur. Aktif kömür her ne kadar etkili temizlik yapsa da, her yeri kirletmesi kabul edilebilir bir durum değil. Colgate aktif kömür de  siyah bir macun olmasına karşın, asla böyle bir sorun yaşanmaz.

Diş macununun rengi siyah değil, gri. Dikkatli bakınca sime benzeyen bir şeyler olduğunu gördüm. Kırmızı tüp ambalajlı diş macunu, en iyi diş macunu olmaya aday bence. Çünkü dişlerimi fırçaladıktan sonra ortaya bembeyaz ışıl ışıl bir görüntü çıktı. Dişlerimde ufak ufak lekeler vardı. Diş taşı değil ama çay ve kahve içmeye bağlı olarak oluşanlardan. Bu diş macunu o lekeleri sildi attı.

Gelelim dezavantajına. Diş macunu kullanırken ferahlatıcı ve naneli tadı sevenlerden bir tanesiyim. Ancak bu üründe o kadar etkili bir tat ve nefes kokusu alamadım. Tadı çok hafif naneliydi. Aslında diş macunundan ferahlatıcı etki almak isteniyorsa ağız bakım suyu kullanılması daha doğru olacak. Bu nedenle diş macununun bu yönünün önemli bir dezavantaj olduğu söylenemez.

Colgate Optic White Aktif Kömür Fiyat

Colgate

Günümüzde diş macunlarının fiyatları almış başını gitmiş durumda. En basit diş macunu bile en az 30 TL’den satışa sunuluyor. Bu ürünün beni şaşırtan özelliği ise fiyatı oldu. Colgate aktif kömür Migros fiyatı sadece 10 TL. Evet gerçekten bu fiyat beni çok şaşırttı. Esasen 35 tl olan ürün, indirimle 10 liraya düşmüş. Ürünü Trendyol’da ve Hepsiburada.com’da buldum ve fiyatlarına baktım. Gerçekten pahalı. Ancak Migros’ta bu kadar ucuz olması beni bir nebze düşündürmedi değil.

75 mL ambalajda satılan diş macununa eğer rastlarsanız denemeye değer olduğunu söyleyebilirim. Özellikle etkili beyazlık arıyorsanız ideal bir seçim olacaktır. Ancak, diş hekimleri beyazlatıcı ürünlerin kullanılmaması gerektiğini söyler. Her ne kadar dişlerin beyaz olması mükemmel bir şey olsa da sağlık açısından bu durum zararlı olarak görülür. Tabi burada fırçalama şekliniz, diş fırçası ve günlük fırçalama rutininiz de dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor orası ayrı bir konu.

Kiwi Diş Fırçası

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: