Doğru İnsan Kimdir?

Doğru İnsan Kimdir?

Evlilik ve sevgililik süresinde duyulan bir söz vardır: Doğru insan. İnsanların bilinçaltımıza işlediği “doğru insan sözü” ciddi ilişki düşündüğümüz insanlarla birlikte yeniden ortaya çıkar. Özellikle ilişki seçimlerini defalarca yanlış yapan insanlar doğru insan kimdir sorusunu defalarca kendine sorar.

Doğru İnsan Kimdir?

doğru insan kimdir?

Doğru insanı ilk gördüğünüzde beyninizden vurulmazsınız, kalbiniz deliler gibi çarpmaya başlamaz. Çünkü bir insan doğruysa, aşık olmazsınız. Aşk ikinci plana geçer. Mantık önde gelir. Ne saçma bir düşünce demeyin. Aşk demek insanın saçmalaması, yanlış adımlar atması, gözyaşı dökmesi, sevinçten kendini göklerde sanmasıdır.

Ama insan karşısındakinin doğru olduğunu düşünüyorsa daha çok mantığı ile hareket eder.

Doğru İnsanı Zamanla Tanırsın

sevgili

Karşınıza çıkan insanın doğru olup olmadığına görür görmez karar veremezsiniz. Belli bir zaman geçmesi gerekir. Bu zaman için 3 ay, 5 gün ya da 10 sene gibi bir süre biçilemez. Büyüklerimizden duymuşsunuzdur “Eşimi yıllarca tanıyamadım” sözlerini. Evet gerçekten insan evlendiği, aynı yatakta uyuduğu, aynı çocuğa ebeveynlik yaptığı insanı bile tanıyamayabiliyor. Bu nedenle belli bir zaman geçmesi gerekir.

Bu süre zarfında; kavga etmeniz, hastalanmanız, hastalanması, kaza geçirmeniz, parasız kalmanız, ailenizi karşınıza almanız, iftiraya uğramanız, ayrılmanız ve daha birçok şey başınıza gelmelidir. “Nasıl yani doğru insanlar böyle şeyler yaşatmaz ki!” Diye düşünmeyin. İlişki esnasında insanın başına yüzlerde, binlerce, on binlerce olay gelir. Ancak karşınızdaki insan doğruysa her şeyi çözümlemesini bilir.

Hastalanırsınız başınızda bekler. Mideniz bulanınca saçlarınızı toplayarak kusmanızı bekler. Kaza geçirince fizik tedavinize destek olur. Parasızlık yaşayınca kuru ekmeğe “çok lezzetli” der. Aileler istemediğinde ailesini karşısına almayı bilir. Sizi sizden iyi tanır. Zaman zaman yanılgıya düşse de mutlaka sizin kalbinizi sizden iyi tanır.

Doğru İnsan Kimdir? Zamanla Aşık Olduğunuz Kişidir

doğru insan kimdir?

Evet başta da söylediğimiz gibi doğru insanı gördüğünüzde aşkınızdan midenize kramp girmez. Başınız dönmez. Ayaklarınız birbirine dolanmaz. Sadece bir bakarsınız, gözünüze güzel görünür belki. Hepsi sadece budur. Ama konuştukça, paylaşımlarınız arttıkça, iyi kötü günler yaşadıkça aşkınız da artar. Görücü usulü evlilikler işte bu yüzden uzun sürer. İlk görüşte aşk kulağa güzel gelir. Ama insanı mahveder. Zamanla tanımak, zamanla tanışmak en güzelidir.

O Gidince Dünya Gider

doğru insan kimdir?

Doğru insan, bir yere gidince ya da araya ayrılık girince sizden geriye hiçbir şey kalmaz. Beyniniz durmadan onu düşünür, kalbiniz durmadan onun için atar. Rüyalarınızda sadece onu görürsünüz. Ve kendinizi şehrin en kalabalık sokağında yapayalnız hissedersiniz. Tüm dünya ışık hızıyla yanınızdan geçip giderken siz ortasında hareketsiz kalmış gibi hissedersiniz. Orada kalamazsınız, oradan da gidemezsiniz.

Sizi Asla Bırakmaz

doğru insan kimdir?

Doğru insan kimdir sorusunun son cevabı ise budur. Doğru insan; araya yollar girse de, yıllar girse de, eller girse de sizi asla bırakamaz. Çünkü o kişi, sizi zamanla tanımış, zamanla sevmiştir. Araya giren onca şeyden sonra bir köşede sizi izlemeye, belki de beklemeye devam eder. Gitmek istemez asla. Ama şartlar onu mecbur ettiğinde çaresizce kabullenmeyi de bilir.

Doğru insanı tanıdıktan sonra hayat sizi başka yollara sürüklese bile, başkasıyla evlenip çoluk çocuğa karışsanız bile, hatta eşinize kör kütük aşık olsanız bile her zaman aynı şeyi düşünürsünüz. “Evet o insan doğruydu” demeye devam edersiniz. Belki başkaları için doğru insan olmaya mecbur kalmıştır/ mecbur kalmışsınızdır. Ama bu onun “doğru” olduğunu hiçbir zaman değiştirmez.

Evlenmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Please follow and like us:

One thought on “Doğru İnsan Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: