En Duygusal Ayrılık Şarkıları

En Duygusal Ayrılık Şarkıları

En duygusal ayrılık şarkıları özellikle ilk günler dinlenmesi, yürekteki tüm duygusallıkların boşaltılması için son derece gereklidir. Bu günlerde duygusallığın ertelenmesi ayrılık acısının ilerleyen günlerde çıkmasına neden olabilir. Kesinlikle aşağıdaki şarkıları dinlemeli, birkaç damla gözyaşı akıtmalı ve hayatınıza devam etmelisiniz.

1- Sezen Aksu – Gidemem

Sezen Aksu’nun en güzel şarkılarından bir tanesidir. Özellikle terk edilen insanların dinlemesi gerekir. Gözlerinizi sımsıkı kapatın. Kulaklığınızdan bu şarkıyı dinleyin. Sanki Sezen Aksu sizin içinizdeki tüm duyguları okuyup, saçlarınızı okşayıp derdinize ortak olmuş gibi hissedeceksiniz.

Şarkının “Yüzüne bakmak istemez yaşamın, o kadar azalmıştır anlam.” kısmında aklınıza eski anılarınız gelecektir. Çünkü ayrılık, hayatın anlamını kaybettiği, insanın yaşamak için o kadarda gerekli sebeplerinin olmadığını düşündüğü bir zaman dilimidir.

2.En Duygusal Ayrılık Şarkıları: Müslüm Gürses – Olmasa Mektubun

En Duygusal Ayrılık Şarkıları

Olmasa mektubun şarkısını farklı şarkıcılardan dinledik. Ancak Müslüm Gürses’in arabesk yorumu, kalbimizde derin yaralar açtı. Kanattı ve bıraktı. Özellikle hiç ummadığı anda terk edilenler, büyük sözler verip de tutamayanlar için şarkı zehirli bir ok gibidir.

Neydi bir arada tutan şey ikimizi? Birleştiren neydi ellerimizi?” kısmında Müslüm Gürses’in hal ve hareketleri içimizdeki eşsiz isyanı yansıtır niteliktedir.

3- Yıldız Tilbe – Vazgeçtim

yıldız tilbe

Yıldız Tilbe’nin bu şarkısı, insanın ayrılıktan sonraki süreçte iç hesaplaşmasını o kadar iyi anlatır ki. Bu şarkıyı dinlerken yatağa yatın, tavanı izleyin. Tavanda eski günler canlandıkça, içinizdeki o zehirli acı akıp gidecektir.

Kahretsin yapamıyorum” kısmında ise kendinizle yüzleşmeye hazır olun. Çünkü Yıldız, o kadar içten söyler ki, gerçekten de “kahretsin” demek gelir insanın içinden.

4- En Duygusal Ayrılık Şarkıları: Selda Bağcan – Beni Unutma

En Duygusal Ayrılık Şarkıları

Selda Bağcan’ın şarkı söylerken hissettirmesi, kalbimizi okuması ve samimiyeti tüm şarkılarında hissedilir. Ama Beni unutma şarkısı bambaşkadır. Bu şarkıda; çaresizlik, aşk, acı, umutsuzluk, unutulmuşluk kısacası tüm kötü hisler vardır.

Şarkının tüm sözleri birbirinden güzel ama “Çünkü ben her gece o saatlerde, seni yaşar ve seni düşünürüm”  kısmı derin bir nefes alıp yalnızlığın en duygusal halini yansıtır.

5. Ahmet Kaya – Bundan Öte Ayrılık Var

Ahmet Kaya’nın tüm şarkıları çok güzeldir elbette. Ama “Bundan öte ayrılık var” şarkısı biraz unutulmuş ya da bilinmeyen bir eser. Şarkının tüm sözleri insanda derin bir hüzne sebep oluyor.

“Sen beni anlamadın gözünü kan bürümüş. Bundan öte ayrılık var” kısmı anlamsızca biten, gurbete, hasrete ve vedalara gelsin.

6. Ahmet Kaya- İçimde Ölen Biri Var

Son maddemizde de Ahmet Kaya’ya yer vermek istedik. İlişkiler başlar biter. Ama hiçbir koşul insanı çaresiz bırakmamalıdır.  İnsanlar verdiği sözleri tutabilmeli, karşısındaki insana inanmayı bilmelidir. Göz görse, kulak duysa da kalp her zaman doğruyu hissedebilmelidir.

İçimde ölen biri var şarkısı, hangi sebeple ayrılmış olursanız olun, mutlaka kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz bir yapıttır. Dinleyin ve sinirlenin, sonra ağlayın. Sonra gözyaşlarınızı silin. Tüm duyguları hissetmek size kalmış.

Yazı Önerisi: Muhterem Nur

Spotify’da bir dinleyici tarafından hazırlanmış slow şarkılar listesini dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Please follow and like us:

3 thoughts on “En Duygusal Ayrılık Şarkıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: