Erkekler Neden Mesajlaşmayı Keser?

Erkekler Neden Mesajlaşmayı Keser?

Kadınlar için erkeklerle tanışmak bir nevi hayallerle karşılaşmaktır. Her kadının hayalinde bir erkek modeli vardır. Bu model; güller alan, özel günleri atlamayan, her sabah “günaydın”, her gece “iyi geceler” yazan, ailesiyle tanıştıran, saygıda kusur etmeyen adeta beyaz Jetta’lı bir beydir. Fakat bu beyefendinin yüzü bulanıktır hayallerde. Hayallerin ortasına konulan erkekler neden mesajlaşmayı keser? hiç düşündünüz mü? Biz düşündük!

Birinci İhtimal: Dirilen Eski Sevgili

Bir erkeğin hayatına paldır küldür girdiğinizde, geçmişini sorgulamanıza zaman kalmaz. Her anınız yepyeni bir heyecandır. Her cümlenin sonu gelecek ile ilgili hayallere bağlanır. Hal böyle olunca, “kimsin, nesin, eski sevgilin kim, baban emekli mi, doğalgazınız kaç para geldi” gibi soruları sormaya fırsat da bulamazsınız.

Siz her sabah prenses gibi uyandığınızda ve “günaydın” mesajını beklediğinizde bir de bakmışsınız, gün bir daha aymamak üzere kapanmış. Konuştuğunuz kişi size mesaj atmayı kesmiş. Sorun değil belki de uyuyakalmıştır. Kendiniz mesaj atmak istersiniz. O da ne? Mesajınıza cevap gelmiyor.

Düne kadar evlenme planları yaptığınız kişi, aradığınızda da açmıyor. Tabi konduramazsınız, aklınıza sizden vazgeçtiği ihtimali gelmez. Sizi yüzüstü bırakmasındansa, Almanya’daki babaannesinin ölmesini bile istersiniz. Ama nafile. İşte erkekler neden mesajlaşmayı keser sorusunun ilk cevabı: Eski sevgilisi geri dönmüştür.

Size “iyi geceler” diyen erkeğiniz, beyaz Jetta’lı prensiniz, siz uyuduktan sonra, kendini eski sevgilinin muhabbetine daldırmıştır. Onunla konuşurken yüzünde çiçekler açmıştır. Ancak karnına ağrılar da girmiştir tabi. Aklına ne zaman siz gelseniz, karnına ağrılar, midesine kramplar girmiştir. Sabah ilk işi sizi postalamak olacaktır.

İkinci İhtimal: Gerçekleri Öğrenmiştir!

Eğer aynı ortamda okuduysanız, aynı kafelerde takıldıysanız, aynı kütüphanede ders çalıştıysanız birçok ortak arkadaşınızın olması doğaldır. Hatta konuştuğunuz kişinin, uzaktan bir arkadaşı ile sevgili olmuş bile olabilirsiniz.

Erkek arkadaşınız ile konuşurken, aklınıza bile gelmeyen eski sevgiliniz başınıza dert olabilir. Bir gece ansızın gerçekler ortaya çıkabilir. Önemsemediğiniz geçmişteki üç günlük ilişki ayaklarınıza dolanabilir. Çok üzgünüz. Saçma sapan bir nedenden ilişkiniz sarpa saracaktır. Erkekler neden mesajlaşmayı keser sorusunun cevabı: Eski, 3 günlük, saçma sapan bir ilişkidir.

Üçüncü İhtimal: Sorumluluk Alma Korkusu Baskın Gelmiştir!

Şu lafı duydunuz mu? “Daima erkek, kadından birkaç gün büyük olmalıdır!”. Bu söz neden söylenir biliyor musunuz? Çünkü erkekler daima geç olgunlaşır. Elbette yaşı küçük olmasına rağmen olgunlaşan erkekler de vardır. Fakat genellikle erkekler çok geç olgunlaşır.

Onlar için evlenmek, ilişkiye başlamak, çocuk yapmak, şehir değiştirmek… Daha yüzlerce konu oldukça zor gelir. Sizinle konuşurken sorumluluk almaktan korkar. İçi sıkılır. “ben ne biçim bir eşeklik” yaptım diyerek kahrolur. Hal böyle olunca elbette mesajlaşmayı bir anda kesmesi de normaldir. Sorumluluk duygusu olmayan bir erkekle hiçbir yola çıkılmaz. Bizce siz böyle birisi ile konuşmayı bir anda kesin ve rahat bir nefes alın.

Dördüncü İhtimal: İstediklerini Vermeyeceğinizi Anlamıştır!

İşte “erkekler neden mesajlaşmayı bir anda keser” sorusunun son cevabı. Erkeklerin kadınlardan beklediği birçok şey vardır. Bu beklentiler; yemek yapmasından başlayarak araba sürmesine kadar değişebilir.

Size istediklerini yapmanız için baskı yapabilir, küsebilir, deneyebilir, anlamsız sorular sorabilir. Ya da en kötüsü sizi değiştirmeye çabalayabilir.

Baktı ki olmuyor: En kolay yolu tercih eder. Önce mesajlaşmayı keser. Ardından gitgide uzaklaşır. Bir süre sonra sizin mesajlarınıza da cevap vermez. Adım adım uzaklaşır.

 Boş verin gitsin. Bir gününüzü değil, bir saniyenizi bile boşa harcamayın. Her gün yeni başlangıçlara gebe. Koşun yepyeni yollara…

https://www.youtube.com/watch?v=8EdP2GGMWAo
https://www.youtube.com/watch?v=_fnOS8DzHeQ&t=30s
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: