Evde Ağda Tüyoları – Tüylerin Kökünü Kurutun

Evde Ağda Tüyoları – Tüylerin Kökünü Kurutun

Kadınların vazgeçilmez çilesidir ağda yapmak. Birçok kadın her ay belli zamanlarda kuaför ya da güzellik salonunun yolunu tutarken, evde kendi yapmayı tercih eder. Evde ağda yaparken dikkatli olmazsanız ağda yaptığınız bölge tahriş olur ve bir türlü istediğiniz pürüzsüz sonucu elde demezsiniz. Bu nedenle evde ağda tüyoları yazımızı baştan sona dikkatle uygulamanız önerilir.

1. Doğru Ağda Seçimi

Evde ağda tüyoları

Ağdaların birçok çeşidi vardır. Her ağda türünün kullanım alanı birbirinden farklıdır. Tüylerinizin durumuna göre kalın ya da ince tüyler için üretilen ağdalara göz atmanız gerekir. Fakat, satın alacağınız ağda şeker içermemelidir. Çünkü şeker içeren ağdalar etkili temizlik sağlasa da tüy köklerini besleyerek daha fazla kıl çıkmasına neden olur. Ağda seçiminde bulunurken ocakta mı yoksa makinede mi ısıtacağınıza karar vermeniz gerekir. Bize göre en uygun ağda yapma şekli makine ile yapılan. Piyasada birçok ağda makinesi var. İçine kartuş ağda koyulan ve temiz bir şekilde işlem yapılmasını sağlayan.

Fiyatı 20-30 tl arasında olan bu ürünlerden satın almanız önerilir. Bahsettiğim ürünü buradan inceleyebilirsiniz.

2. Ağda Yapmaya Hazırlık

ağda

Ağda yapmadan önce gözeneklerinizin açılması gerekir. Bu nedenle duştan sonra ağda işlemine başlayabilirsiniz. Ağda yapacağınız bölgeyi belirledikten sonra ilgili yere bebek pudrası dökün. Bebek pudrası sayesinde ağda kıllarınıza daha iyi şekilde yapışır ve tüm tüyleriniz ayrı ayrı bir hal alır.

3. Tüylerin Çıkış Yönünün Tersine

Evde ağda tüyoları

Tüylerinizi çıkış yönünün tersine doğru bir ağda bandı yapıştırarak alabilirsiniz. Ancak aynı ağda bandını 3-4 defa kullanabilirsiniz. Tek seferde kullanıp atmanıza hiç gerek yok. Bununla birlikte hazır ağda bantlarını önermiyoruz. İyi yapışmaması ve pahalı olması ayrıca çekerken daha çok acı vermesi önermeme nedenlerimiz arasında yer alıyor.

4. Tüyleri Çektikten Sonra…

ağda

Tüylerinizi çektikten sonra 3-5 adet küçük tüy kalabilir. Bu tüyler için tekrar ağda sürmenize gerek yoktur. Az önce ağda yaptığınız bandı tüylerin üzerine bastırarak çekebilirsiniz. Kalan tüylerin de beze geldiğine tanık olabilirsiiz.

5. Tüm Ağda İşlemi Bittikten Sonra

Evde ağda tüyoları

Ağdayı aynı bölgeye iki defa kesinlikle uygulamayın. Tüm ağda işlemi bittikten sonra tüyleriniz kaldıysa bir epilasyon makinesi ile kalan kıllarınızı alabilirsiniz. Tüm tüyleriniz temizlendikten sonra mutlaka bir yağ sürün. Eğer elinizde mevcutsa tüyleri kurutan birçok yağ bulunur. Bunlardan sürerek tüylerin daha geç çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bonus: Tüylerinizi aldıktan sonra kılların daha geç çıkması için bir ürününüz yoksa evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ürünler çok basit: Türk kahvesi ve limon. İki malzemeyi birbirine karıştırın. Tüm tüylerinizi aldıktan sonra peeling yapar gibi ağda yaptığınız bölgelere uygulayın. Göreceksiniz bir süre sonra eskiye kıyasla daha az kılları çıkan biri olacaksınız.

Selin Ciğerci

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: