Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür yapmak ellerin güzelliğini ortaya çıkartarak bakımlı görünüm ortaya çıkarır. Ancak güzellik merkezlerine her zaman gitmenize ya da çok fazla para dökmenize gerek yok. Kendiniz de tırnaklarınıza manikür yapabilirsiniz. Peki evde manikür nasıl yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır? İlk Adım Kesme

oje

Evde manikür yapmak dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Her ne kadar basit gibi görünse de gereken hijyen kurallarına uyulmadığı takdirde sağlığı riske atabilir. Bu nedenle kullanacağınız ürünleri ilk olarak kolonya yardımı ile dezenfekte ederek işe başlayabilirsiniz. Temizlik aşamasından sonra sıra geldi kesmeye. Tırnaklarınızın aynı boya gelmesi için ilk olarak dikkatli bir şekilde kesmeniz gerekiyor. Tırnak makası kullanmak istemiyorsanız törpüden de yardım alabilirsiniz.

Tırnak Etlerinizi İyice Yumuşatın

Evde manikür nasıl yapılır?

Tırnaklarınızı yumuşatmanız oldukça önemli bir adım. Yumuşatmak için ılık sudan ya da tırnak eti yumuşatma ürünlerinden faydalanilirsiniz. Kalyon markalı yumuşatma ürünü oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Eğer tırnak etlerinize yumuşatmadan işlem yaparsanız hem daha çok acır hem de kanamalar görülür. 

Etleri İteleyin

manikür

Tırnak etleri yumuşadıktan sonra itelemeniz gerekiyor. Tüm etlerinizi dikkatli bir şekilde geriye doğru iteleyin. Fazlalıkları tırnak eti kesmek için uygun bir ürünle kesin. Tırnak makası ile de kesebilirsiniz. Ancak kendinize güvenmiyorsanız hiç denemeyin. Aksi takdirde kanayabilir. Ayrıca, en ufak bir kanama dahi olsa mutlaka ellerinizi yıkayın ya da kolonya sürün.

Evde Manikür Nasıl Yapılır? Şekil Verin

Evde manikür nasıl yapılır?

Şekil vermek manikürün en önemli aşamaları arasında yer alır. Tırnaklarınıza oval ya da küt şekil verebilirsiniz. Bunun için törpüden faydalanmanız gerekiyor. Törpüyü yapmak istediğiniz şekle uygun şekilde tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Birçok törpü çeşidi vardır. Genel olarak kağıt törpüler tercih edilse de benim bu noktada önerim cam törpülerden yana. Cam törpü ile tırnakları şekillendirmesi oldukça kolay. Hem zaman açısından hem de maddi açıdan mutlaka cam törpü kullanın.

Parlatın

boncuk

Tırnaklarınızda istediğiniz görsellik ve temizliği elde ettikten sonra sıra geldi parlatma aşamasına. 4 taraflı tırnak törpüleri tırnaklara mükemmel parlaklık veriyor. Eğer sizde de linkteki üründen mevcutsa mutlaka denemelisiniz. Ancak sizde bu üründen yoksa, parlatma aşamasını atlayabilirsiniz. İsterseniz parlatıcı sürerek parlak görünümü elde edebilirsiniz. 

Evde Manikür Nasıl Yapılır? Oje Sürün

oje

Artık tırnaklarınıza oje sürmeye hazırsınız. Tüm işlemler bittikten sonra açık ya da koyu renkte oje sürebilirsiniz. Temiz görünüm için en açık beyaz ya da krem tonlarını tercih edebilirsiniz.

Yazı Önerisi: Loreal Saf Kil Detoks Jeli

Please follow and like us:

One thought on “Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: