Evde Otururken Psikolojinizin Bozulmaması İçin Okuyun

Evde Otururken Psikolojinizin Bozulmaması İçin Okuyun

Uzmanlar tarafından sıklıkla söylenen “Evde kalın, dışarı çıkmayın” sözleri karşısında birçok insan kendini eve kapattı. Her ne kadar uzmanları dinlemeyen insanlar olsa da, evde oturup günlerdir dışarı çıkmayan binlerce insan var. Ancak evde oturmak, bir süre sonra insanın psikolojisini bozabilir. Ancak  derin bir nefes alın ve evde otururken psikolojinizin bozulmaması için okuyun:

1.Meditasyon Yapın

Evde otururken psikolojinizin bozulmaması için okuyun

Meditasyon yapmanın ruh sağlığı için yüzlerce faydası vardır. Meditasyon yaparken, dünyanın stresinden uzaklaşarak hayatınıza yeni bir pencere aralarsınız. Gün içinde ya da gece yatmadan önce meditasyon yaparak olumsuz düşüncelerden kurtulabilirsiniz. Meditasyon yapabileceğiniz birçok uygulama bulunur. Ancak buraya tıklayarak YouTube üzerinden de izleyebilirsiniz.

2. Evde Otururken Psikolojinizin Bozulmaması İçin Okuyun: Haberleri İzlemeyin

haberler

Haberler her ne kadar insanları bilgilendirse de bir yerden sonra dayanılmaz hal alır. Yaşadığımız zaman kötü bir zamandır bunu hepimiz biliyoruz. Ancak durmadan kötülükleri konuşmanın, tekrar tekrar hatırlatarak yüreğe korku tohumları salmanın bir manası yoktur. Bu nedenle haberleri izlemekten bir süre kendinizi alıkoymanız öneriliyor.

3. Komedi Filmleri İzleyin

Evde otururken psikolojinizin bozulmaması için okuyun

Televizyonda olumsuz haberleri ya da sıkıcı dizileri izlemeyin. Psikolojinizde haraba neden olan her türlü şeyi izlemekten kaçının. Güzel güzel komedi filmleri izleyin. Kendinizi şımartın. Bugüne kadar yeterince çalıştınız ya da yoruldunuz. Şimdi dinlenme ve gülümseme zamanı. Krizi fırsata çevirin.

4. Evde Otururken Psikolojinizin Bozulmaması İçin Okuyun: Sosyal Medyadan Uzak Durun

netflix

Sosyal medyada da corona virüs konusundan başka bir şey konuşulmuyor. Bu durumda bir süreliğine instagram, twitter ya da facebook gibi sosyal mecraları kapatmanız en doğrusu olacaktır.

5. Kendinize Bir Hobi Edinin

Evde otururken psikolojinizin bozulmaması için okuyun

Vaktiniz bol… Neden kendinize bir hobi bulmuyorsunuz? Örgü örün, resim yapın, kitap okuyun, film izleyin, yoga yapın, dikiş dikin, oyun oynayın. Bir hobiniz olsun.

6. Evde Otururken Psikolojinizin Bozulmaması İçin Okuyun: Spor Yapın

spor

Spor yapmanın bedensel faydalarını herkes biliyor. Ancak bir de ruha faydaları var. Bu nedenle sabahları kalkmanız evin içinde de olsa spor yapmanız kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Evin içinde; pilates, yoga, squat başta olmak üzere birçok spor yapabilirsiniz. Kendinizi yormanıza hiç gerek yok. Eğer spor hocasına ihtiyacınız varsa birçok spor uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz önerilir.

7. Yeni Tarifler Deneyin

Evde otururken psikolojinizin bozulmaması için okuyun

Bayanlar baylar! Hadi mutfağa geçin. Değişik tarifler deneyin. Çeşit çeşit baharatlar eklemenin, kremalı tatlılar yapmanın tam zamanı. Akşam yemeğinizi ya da tatlınızı afiyetle yerken zamanın da su gibi geçtiğini göreceksiniz. Denemesi bedava:)

Siz evdeki zamanı keyifli hale getirmek için neler yapıyorsunuz?

Corona Günlerinde İzlemeniz Gereken Netflix Yapımları

En İyi Türk Dizileri Nelerdir?

Please follow and like us:

2 thoughts on “Evde Otururken Psikolojinizin Bozulmaması İçin Okuyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: