Fatih Portakal

Fatih Portakal

Fatih Portakal

Adı – Soyadı: Fatih Portakal

Mesleği: Sunucu – Gazeteci

Doğum Tarihi: 2 Şubat 1968

Doğum Yeri: Aydın – Nazilli

WEB Sitesi: https://www.fatihportakal.com/

Eşi: Armağan Toper

Boyu: 1,80 m

Fatih Portakal Kimdir?

Fatih Portakal

Fatih Portakal kimdir? Fatih Portakal, son olarak attığı twit sonucu cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Fox TV sunucusudur.

1968 yılında Nazilli’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Nazilli’de aldıktan sonra İzmir’e geldi. İzmir Atatürk Lisesi’nde lise eğitimi aldı. Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce İşletme okudu.

1993 yılında üniversiteden mezun oldu. Avustralya’ya giderek yabancı dilini geliştirdi ve yüksek lisans yaptı. İşletme bölümünde iş bulamaması nedeni ile ünlü bir otelde çalışmaya başladı. Restoran görevlisi olarak 3 sene çalıştı.

Türkiye’ye geri döndüğünde eniştesi tarafından Star TV muhabirliği için başvuruda bulundu. 1996 senesinde İzmir’de muhabirlik stajı yapmaya başladı. 6 aylık staj süresi boyunca maaş almadı. Ardından Star TV’e kadrolu olarak çalışmaya başladı. Ancak 2004 senesinde Star TV’nin patronu değişti ve Fatih Portakal işten çıkartıldı.

Armağan Toper ile 1997 yılında evlendi.

Bir süre sonra ajans muhabiri olarak yeniden çalıştı. 2006 yılında Kanal D Haber ekibine katıldı. Ekipte Mehmet Ali Birand da vardı.

Hem haber muhabirliği konusundaki başarısı hem de sunuş tarzı ile ekranlar tarafından sevildi. Rado ve televizyon kanallarında başka işlerde de çalıştı.  Bunlardan bir tanesi de Best FM isimli radyo kanalındaki “Fatih Portakal’la konuşan Türkiye”dir.

2010 yılında Fox TV’de çalışmaya başladı. Sabah haberlerinde sunuculuk yaptı. Ardından sabah haberlerini bıraktı ve akşam haberlerini sunmaya başladı.

Cuma günleri 00:30’da “Fatih Portakal’la Türkiye’nin Trendleri” programını yaptı.

2013 yılında gelindiğinde İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 4. sınıfların dersine girerek onlara “Araştırmacı Gazetecilik” dersi verdi

Fatih Portakal, 27 Eylül 1997 tarihinde ile evlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatih Portakal’a Suç Duyurusu

Fatih Portakal

Fatih Portakal, attığı bir twit nedeni ile hem Recep Tayyip Erdoğan hem de BDDK tarafından suçlandı. Sebebi ise, bankacılık ve finans sistemine dair gerçeğe aykırı paylaşımda bulunmuş olması olarak BDDK tarafından belirtildi.

Fatih Portakal’ın attığı twitte şunlar yazılıydı: “Tekalifi Milliye hatirlatılıp “zor gunlerden geciyoruz” denilerek mevduati veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermis bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!”

İlerleyen günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Programları:

  • Seçim Çadırı
  • Sokak TV
  • Konuşan Türkiye
  • Ne Yapmalı?
  • Fatih Portakal’la Çalar Saat
  • Fatih Portakal’la Türkiye’nin Trendleri

Fatih Portakal Kitapları:

  • Ses’SİZ (2012)
  • Aklımla Dalga Geçme (2016)

Yazı Önerisi: Muhterem Nur

Please follow and like us:

One thought on “Fatih Portakal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: