Fındık Köpek Neden Öldü?

Fındık Köpek Neden Öldü?

Fındık köpek neden öldü sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde hem televizyonda hem de sosyal medya kanallarında sıklıkla rastladığımız Fındık, sevimli görüntüsü ile herkesin kalbini kazanmayı başardı.

fındık köpek neden öldü

Tokat’ın ilçesinde yaralı halde bulunan minik köpek, çocukların kalbini fethetmeyi başardı. O kadar akıllı bir köpekti ki; hiçbir öğrenci ondan korkmuyordu. Hatta korkmak bir yana; onu sıra arkadaşı olarak görüyordu.

Köpeği yaralı halde bulduklarında ona “Fındık” ismini vermeyi düşündüler. Belki sevimliliği belki de rengi ona bu ismi vermelerini sağladı.

Fındık ise diğer öğrenciler ile birlikte derslere girdi. Onlarla aynı sırada ders aldı. Yetmedi bir de önlük giyindi. Fındık’ı tüm çocuklar sahiplenmişti.

Hatta sınıfta Fındık varsa dersler daha eğlenceli geçiyordu.

Fakat Fındık hastaydı. Onun hastalığı ise “Gençlik Hastalığı” olarak tabir ediliyordu.

Gençlik Hastalığı Nedir?

Fındık köpek neden öldü sorusu kadar Fındık köpeğin hastalığı da oldukça merak ediliyor.

Fındık, zaten ilk bulunduğunda da rahatsızdı. Mezarlıkta yaralı ve güçsüz halde bulunan köpek, çocukların ilgi ve bakımı ile kendini biraz olsun toparlamıştı.

Gençlik Hastalığı; genellikle sokak köpeklerinde ortaya çıkıyor. Sokak köpeklerinin aşılanmamış olması, hastalığın tetikleyici nedenleri arasında yer alıyor.

Gençlik hastalığı; solunum, sindirim ve sinir sistemini etkiliyor. Hastalık oldukça ciddi sonuçlar veriyor. Tedavisi olmayan hastalık virüs kaynaklı olarak ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte Gençlik Hastalığı bulaşıcıdır. Hastalık; öksürme ya da hapşırma yolu ile kolaylıkla diğer köpeklere geçebiliyor. Kesin tedavisi bulunamayan hastalık, köpeklerin karantina altına alınarak tedavi edilmesi ile sonuca bağlanıyor.

Fakat hastalık her zaman tedaviye olumlu yanıt vermiyor. Tıpkı Fındık’da olduğu gibi. Fındık’ın hastalığı fark edildikten sonra tedavisi başladı.

Önce karantina altına alındı. Fakat onun güçsüz bedeni daha fazla dayanamadı.

Ve Fındık, hayata gözlerini yumdu.

Fındık ölse de, kalbimizi ısıtan sımsıcak fotoğrafları hiçbir zaman unutulmayacak.

Ayrıca, Turhal’daki hem öğrenciler hem de öğretmenlerin kalbimizde açtığı sımsıcak oda hiçbir zaman yerini bırakmayacak.

Gençlik Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

  • Öksürme ve hapşırma
  • İshal
  • Kusma
  • Balgam
  • Gözden kalın bir tabaka çıkartma
  • Ateşlenme
  • İştahsızlık.
https://www.youtube.com/watch?v=ebYhttXhbYA
https://www.youtube.com/watch?v=a-0bPaQ4a1s
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: