Kadınlar Dikkat! 10 Adımda Erkeklerin İlgisi Nasıl Çekilir?

Kadınlar Dikkat! 10 Adımda Erkeklerin İlgisi Nasıl Çekilir?

Yuvayı dişi kuş yapar sözünü duymuşsunuzdur. Her ne kadar ilk adımı erkek atar, hesabı erkek öder gibi sözler söylense de, yeri gelir kadınların da bir şeyler yapması gerekir. Özellikle erkeklerin ilgisi kaybedildiyse! İşte 10 adımda erkeklerin ilgisi nasıl çekilir sorusunun cevapları:

1. İlgi Dilenmeyin

erkeklerin ilgisi nasıl çekiliir?

Merhaba kadınlar! Şimdi sizi alıp 5 yaşındaki halinize götürüyoruz. Gözlerinizi kapatın. Derin derin nefes alın. Artık 5 yaşındasınız. Babanız size en güzel oyuncakları almış. Ama oyuncaklarla oynayamıyorsunuz. Çünkü yalnızsınız!

Etrafınızdaki insanlara sizinle oynaması için yalvarıyorsunuz. En sonunda birileri sizin halinize üzülüp sizinle oynamayı kabul ediyor. Şimdi tekrar büyüyelim. Kadın erkek ilişkilerinde ilgi dilenmek yapılacak en kötü şeylerden bir tanesidir.

Erkek arkadaşınıza ya da sevgilinize “Hadi benimle ilgilen, hadi beni ara, hadi benimle gez.”demeyin. Eğer birileri sizin zorunuzla bir şeyler yaparsa zaten tadınız kaçar. İlgi dilenmeyin. Sizden ilgi dilenilmesini sağlayın. 

“Yapamam” demeyin. Yaparsınız!

2. Kendinize Ait Bir Hayatınız Olsun

kadın

Erkeklerin ilgisi nasıl çekilir diye soranlara verebileceğimiz ikinci cevap kesinlikle kendinize dönüp bakmanızdır. Düşünün ki; eşiniz gün boyu çalışıyor, arkadaşları ile oturuyor, toplantı yapıyor, alışveriş yapıyor, öğle yemeğini beğenmiyor, ilkindi namazını müteakiben cenaze namazlarına katılıyor.

Birçok şey yaşayıp evin yolunu tutuyor. Eve geldiğinde siz pijamalarınızla oturmuşsunuz, saçlarınız yağlanmış. Anlatacak hiçbir şeyiniz yok. “Bugün ne yaptın?” diye soruyor. “Hiiiiç televizyon izledim.” diyorsunuz. Hayatınız o simsiyah ekrandan ibaret olmasın.

Bunu sadece bir erkek için yapmayın. Kendiniz için de motivasyonunuzu yüksek tutun. Kurslara katılın, spor salonuna yazılın, işte çalışın, ilkindi namazını müteakiben… Neyse neyse:)

3.Bakımlı Olun

erkeklerin ilgisi nasıl çekiliir?

Sevgili kadınlar! Size el verilmiş, saç verilmiş. Hadi kalkın bakımlı olun. Bunu da erkekler için yapmayın. Kendiniz için bakımlı olun. Ellerinize ojeler sürün, mis gibi kokular sıkının. Aslında hiçbir şey zor değil. Sadece kıyamadığınız parfümleri çekmecenizden çıkartın. “Çekmecemde parfüm yok ki!” demeyin. Diyorsanız hemen yazıyı kapatın, girin bir alışveriş sitesine alın beğenilerinize göre mis kokular. 

4.Kendinizi Geliştirin

üzgün kadın

Mozart kaç yılında doğdu biliyor musunuz? Peki, Franz Kafka’nın hayatındaki trajik noktaları? Tamam bunları bilmiyor olabilirsiniz. Ama öğrenmenin zamanı gelmedi mi?

Erkeklerin ilgisi nasıl çekilir diyorsanız kendinizi geliştirin.

Kitap okuyun. Eğer kitap okumayı sevmem diyorsanız film izleyin.

Filme sabrım yok diyorsanız belgesel izleyin. Belgesel sevmem diyorsanız dergi okuyun.

Dergi sevmem diyorsanız tamam o zaman siz ağalı, paşalı, konaklı, töreli diziler izlemeye devam edin.

5.Yeri Geldiğinde Uzaklaşın

Yeri geldiğinde uzaklaşmasını bilmek kadınların doğasında olmalı. İlgi yoksa, saygı yoksa, sevgi azaldıysa uzaklaşmasını da bilin. Önce mesajlaşmayı azaltın, sonra aramayı, baktınız olmuyor başka bir şehre bile gidin.

Kafanız dağılsın uzak kalmasını da bilin. Hatta zaman zaman şöyle düşünün: Doğduğumda bu adam var mıydı hayatımda? Yoktu. Eee, onca zaman öldüm mü bu adamsızlıktan? Ölmedim. Daha ne sevgili kadınlar? 

6.Kendinize Güvenin

erkeklerin ilgisi nasıl çekilir?

Erkeklerin ilgisi nasıl çekilir diyorsanız dimdik durun. Şimdi şuanda dimdik durun. Önce sırtınızı dik konuma getirin. Sonra da hayata bakışınızı, yenilgilerinizi, başarısızlıklarınızı. Her şeyinizi kendinize güvenerek kabullenin.

Siz kendinize ne kadar güvenirseniz o kadar cazip gelirsiniz. Bu böyledir. Her zaman kendine güvenen kazanır.

Şimdi size bir Aikido hocasından öğrendiğim bir dersi aktaracağım. Bu hoca bana “Eğer birinin seni döveceğinden korkuyorsan, korkunu asla belli etme. Dimdik dur. Bu sayede karşı taraf senden korkacak. ” dedi.

Elbette erkeğinizi korkutun demiyoruz. Ama dik durun ki sizde bir cevherler olduğunun farkında olsun. Sizi kaybetmekten korksun.

7. Sohbet Etmeyi Öğrenin

erkeklerin ilgisi nasıl çekilir?

Eşiniz ya da sevgilinizle sohbet edebilmeyi öğrenin. Muhabbetleriniz baymasın. İlgi çekici olun. Mesela futboldan, siyasetten ya da farklı konulardan konuşabilmesini bilin. Sizin ilgi alanınız olmayan ama onu heyecanlandıran konulardan konuşun. Evet kulağa sıkıcı gelebilir. Ama bu sayede ilgi çekici olabilirsiniz.

Örneğin; erkek arkadaşınız övülmekten hoşlanıyorsa övün. Bir şey kaybetmezsiniz Denemeye değer.

8.Merak Uyandırmayı Öğrenin

erkeklerin ilgisi nasıl çekilir?

Hayatınızdaki erkeği günde on defa arayıp her anınızı ona anlatmaktan vazgeçin. Ya da aşırı şeffaflıktan da uzak durun. Bırakın merak etsin, öğrenmek için sorular sorsun. Siz kaçamak cevaplar verin. Dozu kaçırmayın tabiki ama. Ayarında merak uyandırın.

Mesela; çarşıya çıktığınızda neler yaptığınızı anlatmayın. Sorarsa “gezdim işte, alışveriş yaptım” deyin. Ayrıntıya girmeyin. Sizin cümleleriniz şunlar olsun:

  • Hiiiç
  • Öyle işte
  • Bildiğin gibi.

9.Önemsemeyin

veda

Eşiniz binbir nazla eve geldi. Kabanını bir hışımla vestiyere fırlattı. “Offfff offf” deyip duruyor. “Merhaba” demeden “Yemekte ne var?” diyor.

Onu hiç ama hiç önemsemeyin. Sessiz olun. Dır dır da yapmayın. Siz, o evin hizmetçisi değilsiniz. Kaldı ki hizmetçisi bile olsanız hiç kimse size selam vermeden emirler veremez. Saygı çok önemli.

Onu ve onun anlamsız davranışlarını önemsemeyin. Siz işinize bakın.

10. Kendinize Saygınız Olsun

ayrılık

Sevgili kadınlar! Siz her şeyi yaptığınız ve denediğiniz halde, hayatınızdaki erkek sizi önemsemiyorsa, görmüyorsa bırakın gitsin. Erkeklerin ilgisi nasıl çekilir sorularını da bir kenara atın.

Belki de sizi istemiyordur, sevgisi azalmıştır. Bu tarz bir insanın ilgisini çekip ne yapacaksınız ki? Uzaklaşın oradan ne hali varsa görsün. Siz başlı başına değerli ve ilgi çekici birisiniz zaten. Boş insanlarla kaybedecek bir dakikanız daha var mı? Yok bizce. Yok demi?

Please follow and like us:

2 thoughts on “Kadınlar Dikkat! 10 Adımda Erkeklerin İlgisi Nasıl Çekilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: