Kaş Nasıl Şekillendirilir?

Kaş Nasıl Şekillendirilir?

İfadenin ortaya çıkmasını sağlayan en önemli şey kaşlardır. Kaşlara küçük dokunuşlar yapıldığında bile büyük değişimler meydana gelir. Kaşları profesyonelce alan, cetvelle ölçüm yaparak simetriyi yakalayan birçok uzman vardır. Ancak, bu tarz uzmanlara 15-20 günde bir uğramak cebinizi büyük zararlara uğratabilir. Bu nedenle evde çeşitli teknikleri öğrenerek kaşlarınızı istediğiniz görünüme sokabilirsiniz. Kaş nasıl şekillendirilir? diyenler toplanın.

1. Kaş Nasıl Şekillendirilir? Fazlalıklardan Kurtulun

Kaş nasıl şekillendirilir?

 

Kaş şekillendirmenin en önemli aşaması fazlalıklardan kurtulmak. Aynanın karşısına geçin, kendinize derin derin bakın. Gözünüzün ya da alnınızın etrafında çıkan, tek başına bağımsızlığını ilan eden kaşları cımbız yardımı ile alın. Ancak, kaşlarınızın şeklini bozmamaya gayret gösterin. Burada amaç ayrı duran tüyleri alarak, kaş çevresini temizlemek.

Ardından kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Aşırı uzun gelirse makas yardımı ile kesebilirsiniz.

Kaşları neyle almalıyız sorusuna bazı insanlar; ip, ağda ya da jilet önerisinde bulunabilir. En sağlıklı yöntem cımbızdır. Ancak, birçok ünlü kaş usturası yardımı ile kaşlarına şekil verir. Geçtiğimiz günlerde Tülin Şahin de kaşlarına ustura ile şekil verdiğini belirmiştir.

2. Aralıkları Belirleyin

Kaş nasıl şekillendirilir?

Şimdi geldik en heyecan verici bölüme. Elinize bir kalem ya da cetvel alın. Kalemi burnunuzun kanadına yerleştirin. Göz pınarınız hizasına getirin. Oraya beyaz kalemle bir çizgi çekin. Ardından gözünüzün kenarına yerleştirin. O bölgeyi çizin. Son olarak göz bebeğinizi ortalayarak kaş kavisini belirleyin. En önemli 3 noktayı görseldeki gibi belirledikten sonra kenarda, ortada ve yanlarda bulunan fazlalıkları almanız gerekir.

Mesela, kalemle çizdiğiniz burun kanadından başlayan göz pınarınıza kadar devam eden aralık, sizin kaş ortanızda bırakmanız gereken boşluğu ifade eder.

Daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak videosunu izleyebilirsiniz. Burada anlattığımız tekniği kaş şekillendirme uzmanları da kullanıyor.

3. Kaş Nasıl Şekillendirilir? Tarayın

kaş

Kaşlarınızdaki fazlalıklardan tamamen kurtulduysanız şimdi sıra geldi ufak dokunuşlara. Kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. 2020 senesinde taranmış kaşlar çok ama çok moda. Kadınlar bu noktada kaşlarını dik tarayabilir. Erkekler ise yana doğru tarayarak, düzgün görünmesini sağlayabilir.

Kaş taramak için birçok ürün bulunur.  Essence markasının jel formundaki kaş ürününü kullanabilirsiniz. Ancak, bitmiş rimel ya da diş fırçasıyla  da düzgün görünüm ortaya çıkartabilirsiniz.

4. Boşlukları Doldurun

Kaş

Kaşlarınızı taradığınızda ortaya boşluklar çıkacaktır. Dikkatli bir şekilde boşlukları doldurmanız gerekir. Ancak, doldururken kaş renginizin aynısını bulmanız son derece önemlidir. Ayrıca, heyecanınıza yenik düşüp kendinizce şekil vermeyin. Birçok insan kendi kendine kare ya da aşırı kavisli kaşlarını boyayarak çirkin görüntüye sebep oluyor.

Boşlukları doldurmak için kaş farı kullanabilirsiniz. Kalem kullanmanız önerilmez. Çünkü kalem kaşların dökülmesinin en önemli sebebidir.

5. Kaş Nasıl Şekillendirilir? Besleyin

Kaş nasıl şekillendirilir?

Kaşları nasıl almalıyız konusunu hallettikten sonra sıra geldi besleme aşamasına. Kaşlarınızda dökülme olması oldukça normaldir. Birçok insan bu problemle savaşmak zorundadır. Genellikle stres kaynaklı kaşlar dökülebilir. Kaş dökülmesine iyi gelen birçok ürün bulunur. Bunlardan en basiti: Mayonezdir. Mayonezin içinde kaşların beslenmesini sağlayan sarımsak başta olmak üzere birçok şey vardır.

Aynı şekilde mayonezi saç bakımınızda da kullanabilirsiniz. Bu da size küçük bir tüyo olsun.

Evde Brezilya Fönü

Please follow and like us:

One thought on “Kaş Nasıl Şekillendirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: