Küba’da Yaşam Nasıldır?

Küba’da Yaşam Nasıldır?

Küba, birçok insanın hayallerini süsleyen bir yerdir. Özellikle parasız yaşanılıyor olması insanları cezbeder. Peki Küba’da yaşam nasıldır? Küba kanser tedavisi konusunda gerçekten başarılı mıdır?

1.Küba’da Yaşam Nasıldır? Para Önemsizdir

Küba'da yaşam nasıldır?

Evet birçok yerden duyduğunuz bilgi doğrudur. Küba’da para o kadar da önemli değildir. Hatta Küba’da parasız bile yaşayabilirsiniz. Ancak, bazı yerlerde para son derece önemlidir. Karaborsacılık yapılır. Bazı ürünler karaborsaya düşer ve pahalı rakamlarla satılır.

2. Sağlık, Elektrik, Eğitim ve Su Ücretsiz 

Küba

Küba’da yaşam nasıldır diye merak ediyorsanız temel ihtiyaçlarınız için para ödemeyeceğinizi burada bildirmek isteriz. Ülkede nerdeyse aç insan yoktur.

3. İnternet Yok

Küba'da yaşam nasıldır?

Ülkede internet yoktur. Aslında internet vardır. Ancak, çok pahalıdır. Bu nedenle Küba’da birçok insan internet kullanmak istemez. Ayrıca, Küba’ya giden turistler interneti parasını verip kullanmak istese bile bekledikleri performansı elde edemez. Çünkü, internet alt yapısı en basit işlemi yapma konusunda bile başarısızdır. İnternet 5 yıldızlı otellerde bulunur.

4. Araba Ucuz Değil

Küba

“Küba arabaları aşırı ucuza satılıyor” diye duymuşsunuzdur. Ancak bu bilgi tamamen yalan. Küba’da bulunan arabalar hem az hem de pahalıya satılıyor. Ayrıca, arabaların modelleri de son derece eski.

5. Tıp Çok Gelişmiş

Küba'da yaşam nasıldır?

Küba kanser konusundaki çabaları ile biliniyor. Evet, ülke her ne kadar paraya ya da konfora önem vermese de tıp konusunda kendini kanıtlamış. Ülkede çalışan doktorlar alanında profesyoneldir. Ortalama yaşam süresi 76’dır. Birçok ülkeye ücretsiz tedavi verirler. Doktor maaşları Türkiye’deki bir garsonun maaşı ile kıyaslanabilir.

6. Eğitim

Küba'da yaşam nasıldır?

Türkiye’de herkesin kafasında bir eğitim modeli vardır. Küba bu konuda hayallerimizi yaşıyor diyebiliriz. Ülkede çocuklar yeteneklerine göre yönlendirilir. Parasını veren özel eğitimle avukat ya da doktor olamaz yani. Ayrıca, kan görünce düşüp bayılan kişiler de doktor olamaz.

7. Her Çocuk Özel

Küba'da yaşam nasıldır?

Küba’da yaşam nasıldır? yazımıza devam ediyoruz. Geldik yeni doğan çocuklara. Ülkede doğan her çocuk devletin sayılır. Devlet çocuğun ihtiyaçlarını gidermekle yükümlüdür. Ayrıca ülke %99 eğitimli kesimden oluşur.

8. Küba’da Yaşam Nasıldır? Atatürk Sevgisi

Küba Atatürk heykeli

Ülke Mustafa Kemal Atatürk’e karşı büyük bir sempati besliyor. Atatürk’ün büstü bulunan Küba’da halk Atatürk’e karşı çok saygılıdır.

Otel seçerken dikkat edilmesi gerekenler isimli yazımızı okumak için tıklayın.

Please follow and like us:

One thought on “Küba’da Yaşam Nasıldır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: