Oruçken Vakit Nasıl Geçer?

Oruçken Vakit Nasıl Geçer?

Tüm Müslüman aleminin Ramazan’ını kutlarım. 11 ayın sultanının gelmesi ile birlikte sağlığı yerinde olan ve tutmak isteyen Müslümanlar niyet etmeye başladı. 2020 senesinde geçtiğimiz yıllara kıyasla akşam ezanı daha erken okunsa da, yine de gün içinde zaman geçirmek biraz zor geliyor olabilir. Özellikle herkesin evde olduğu bu dönemde, can sıkıntısından yemek yiyen insanlar için vakit bir türlü geçmek bilmiyor olabilir. Oruçken vakit nasıl geçer diyenler için birkaç önerimiz var.

1.Oruçken vakit nasıl geçer? Netflix İzleyin

Oruçken vakit nasıl geçer?

İlk madde kulağınıza klişe gelebilir. Ama gündüz kuşağında kalitesiz programlar izleyeceğinize Netflix’den kaliteli bir dizi izleyin. Keyfinize uyacağını düşündüğünüz bir dizinin ilk bölümünü izleyin. Zaten ikincisine bir an önce geçmek için fırsat kovalayacaksınız.

2.YouTube’dan Gelin Evi İzleyin

Youtube

İlk maddedeki havalı tutumu ikinci maddede de devam ettiremeyeceğim. Kendimin de bizzat yaptığı, yaparken vaktin nasıl geçtiğini anlamadığı bir yapım “Gelin Evi”. İzlerken bazen sinirden, bazen de utancımdan saçlarımı yolmak istesem de bir taraftan da gülmekten ölüyorum. 21-26 yaş aralığındaki kızların nasıl babaanne gibi davrandığına siz de şaşıracaksınız. Benim favori bölümüm aşağıdaki videoda yer alıyor.

3.Oruçken vakit nasıl geçer? Kendinizi Temizliğe Verin

Oruçken vakit nasıl geçer?

Evet zaman geçirmek istiyorsanız temizlik yapın. Silin süpürün, toz alın. Bakmışsınız ki zaman geçmiş. Ancak, kendinizi aşırı yormayın. Oruç oruç tansiyonunuzun düşmesini istemem. Ayrıca, sakın ha çamaşır suyu, tuz ruhu falan kullanmayın. Aç karnına zehirlenebilirsiniz.

4.Oruçken vakit nasıl geçer? Değişik Pasta Deneyin

Oruçken vakit nasıl geçer?

Açın bir tarif sayfasını. Değişik değişik tatlılara bakın. Canınız neyi istiyorsa yapın. Hem vakit güzel geçer, hem de  akşama güzel bir tatlınız olur.

5.Bakım Yapın

Makyaj

Bakım yapmanın tam sırası. Saçlarınıza, yüzünüze, tırnaklarınıza bakım yapın. En basiti Hindistan cevizini alın saçlarınıza sürün akşama kadar bekleyin. Akşam yıkayın, fön çekin. Ohh mis gibi tertemiz saçlar.

6.Nokta Birleştirerek Resim Yapın

Resim

Geçen yıllarda boyama kitapları modaydı. Bu sene ise nokta birleştirme oyunu moda. Hani küçükken gazetedeki noktaları birleştirirdik. Şimdi de bunun yetişkinler için olanını yapmışlar. 1000 tane noktayı birleştiriyorsunuz. Aslı Enver de yapıyordu hatta. Ürünü incelemek için buraya tıklayın.

7.Ahşap Boyayın

ahşap boyama

Ahşap boyama gerçekten vakit geçirmeye birebir. Eski eşya belirleyin kendinize. Bir de boya alın. Onu yenilerken zamanın sular seller gibi geçtiğini göreceksiniz.

8.PubG Oynayın

PubG, en sevilen online oyunlardan bir tanesi. Zaman geçirmeye de birebir. Özellikle erkeklerin kesinlikle oynamasını tavsiye ederim. Her oyun 30 dakika sürüyor. Günde birkaç defa oynasanız çok rahat vakit geçirirsiniz.

9.Sosyal Medyadan Canlı Yayın Yapın

instagram

Eğer kendinize güveniyorsanız, ev haliniz bile güzelse akşama kadar canlı yayın yapın. Laf lafı açar. Heyecan olur. Denemeye değer.

10.Online Ders Alın

Online ders

İnternette ücretsiz birçok ders veren site var. Bunlar arasında 1 milyon istihdam projesi kapsamında verilen online dersler de var. Derslere katılım sağlayarak sertifika da alabiliyorsunuz.

11. Temizlik Benim İşim İzleyin

Fox TV’nin eğlenceli programı “Temizlik Benim İşim” izleyebilirsiniz. Öğleden sonra bir otursanız kalkmadan izleyeceğinize eminim. O pis evleri gördükçe kendi evinin yerlerini öpmek istiyor insan.

12. Zuhal Topal’la Sofrada İzleyin

Temizlik Benim İşim’nden sonra Zuhal Topal başlıyor. O kaynanaları izlerken hem sinirlenecek hem de çok eğleneceksiniz. Başlarda gündüz kuşağını kötülüyordum ama napayım. Vakit geçsin diye uğraşıyoruz burda!

13. Oruçken vakit nasıl geçer? Sesli Kitap Dinleyin

Sesli kitap fikrine asla önyargılı yaklaşmayın. Bazı kitapları dinlemek de ayrı bir zevk veriyor insana. Ben Storytel isimli uygulamadan dinliyorum. İlk ay ücretsiz. Suç ve Ceza‘yı ve Camdaki Kız’ı dinlemiştim. Valla süper bir zevk. Kesinlikle tavsiye ederim.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: