Temiz Yüz İçin Cilt Bakım Rutini

Temiz Yüz İçin Cilt Bakım Rutini

Bayanlar baylar! Evden dışarı çıkmıyoruz diye kendimizi salmaya hayır! Zaten göbeğiniz almış başını gidiyor. Bari yüzünüz güzelliği ile ışıldasın. Hani her şeyi kendimiz için yapıyorduk? O halde evdeyken de bakımı elden bırakmak yasak! Temiz yüz için cilt bakım rutini oluşturduk. Evinizdeki ürünlerle rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz.

1.Her Şeyden Önce Duş Alın

Temiz yüz için cilt bakım rutini

Temiz ve bakımlı olmanın ilk şartı duş almaktan geçer. Ancak burada duş alın derken temiz olmanız için demiyoruz. Duş aldığınızda gözenekleriniz açılır. Bu sayede sıradaki adımlarda yapacağınız işlemler cildinize daha iyi nüfuz eder. Eğer duş almak istemiyorsanız; bir tencerede su kaynatın. Başınıza bir havlu geçirerek tencerenin önünde saygıyla eğilin. Bu sayede cildinize buhar banyosu yaptırmış olursunuz. Ayrıca; bu suya mentol ya da lavanta yağı ekleyerek başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

2. Temiz Yüz İçin Cilt Bakım Rutini: Maske Yapın

cilt maskesi

Evinizde maske yapabileceğiniz bir ürün varsa çok şanslısınız. Eğer yoksa online alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz. Ancak onu da yapmak istemiyorsanız harika bir maske tarifi vereceğiz. Sadece iki adet malzemeye ihtiyacınız var. Bunlar; yumurtanın beyazı ve peçete.

Temizlenmiş cildinize yumurtanın beyazını sürün. Eğer isterseniz toz şeker de ekleyebilirsiniz. Yumurtada bulunan protein sadece vücudunuz için cildiniz için de faydalıdır. Yumurtayı sürdükten sonra, bir adet peçeteyi açın. Yüzünüze yapıştırın. Sadece gözlerinizi ve burnuzu açık bırakın.

Maske kuruduktan sonra peçeteleri yüzünüzden çıkartın. Aynanın karşısına geçtiğinizde yüzünüzün ışıl ışıl olmasını sağlayacaktır.

3. Siyah Noktalara Elveda!

Temiz yüz için cilt bakım rutini

Gözenekleriniz açıldığına göre sıra geldi siyah noktalara. Aynanın karşısına geçin. Telefonunuzun flaş lambasını yakın. İyice aynaya yaklaşın. Ellerinizin temiz olması bu noktada çok önemli. Pamuk ya da parmaklarınız yardımı ile siyah noktalarınızı sıkın. Ancak sıktıktan sonra hijyeni sağlamanız çok önemli. Bu nedenle, sık sık silmeniz gerekir. Tonik ya da gül suyu kullanabilirsiniz.

4. Temiz Yüz İçin Cilt Bakım Rutini: Tonikleme

tonik

Tonik sürmenin cilt için onlarca faydası var. Burası kuşkusuz. Ancak, toniğin içinde alkol olmaması gerekiyor. Uzmanlar sık sık alkolün cilt için zararlı olduğunu, cilt bariyerine zarar vererek yaşlandırdığını söylüyor. Biz yine hatırlatalım da.

Tonik için en sağlıklısı gül suyu ya da sirkeli su. Gül suyu markalarını iyice inceleyin. Bütçenize ve içeriğine emin olduğunuz markadan satın alabilirsiniz. Eğer, bahçenizde gülleriniz varsa kendi gül suyunuzu kendiniz yapabilirsiniz.

Sirke ve suyu karıştırarak cildinize sürdüğünüzde de güzel sonuçlar elde edersiniz.

5. Nemlendirin

Evet geldik zurnanın zırt dediği noktaya. Nemlendirmek cilt için o kadar faydalı, o kadar faydalı ki… Üzerine yüzlerce kitap yazılabilir. Cildiniz ister kuru, isterseniz de yağlı olsun. Mutlaka nemlendirmeniz gerekiyor. Eğer bir kozmetik ürününe para vermek ve önemli sonuçlar elde etmek istiyorsanız bu ürün kesinlikle nemlendirici olmalıdır. Özellikle geceleri cildinizi nemlendirerek istediğiniz bakım rutinini tamamlamış olursunuz.

Yazı Önerisi: Evde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Please follow and like us:

One thought on “Temiz Yüz İçin Cilt Bakım Rutini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: