Tulum Şehri Nerede?

Tulum Şehri Nerede?

Şeyma Subaşı, Cüneyt Özdemir ile birlikte konuşarak çeşitli bilgiler verdi. İnstagram üzerinden Cüneyt Özdemir’in canlı yayınına katılan Şeyma, herkesin bildiği üzere ülke ülke geziyor. Ülke ülke gezdiği için “Sinir olmakta haklısınız.” diyerek Corona virüsün kendi hayatına etkilerinden bahsetti. Şeyma Subaşı “İnsanlar benden önce Tulum’u peynir sanıyordu.” dedi. Şeyma Subaşı’ndan önce peynir sanılan Tulum şehri nerede? 

Tulum Şehri Nerede?

Şeyma Subaşı

Tulum şehri Meksika’da yer alıyor. Tarih ve turizmin bir araya geldiği güzellikte mükemmel bir yerdir. İyi ki Şeyma Subaşı hayatımıza girdi de şehri öğrenmiş olduk. Binlerce kez şükür…

Türk vatandaşlarının vizesiz olarak gidebildiği Tulum, öncelikle incecik kumları ile ilgi çekiyor. Turkuaz suların ince kumarla bir araya geldiği şehir, Maya’lıların kalıntılarına da ev sahipliği yapıyor. Burada “cenote” denilen havuzlar yer alıyor.

Cenote, küçük küçük havuzlara verilen isim. Ancak bu havuzlar insan yapımı değil de doğal yapılar.

Maya uygarlığının antik kentlerinden olan Tulum, Karayip Sahilleri’nin kenarına kurulmuş bir liman kentidir.

Şehirde tapınaklar yer alıyor. Ulaşımı sağlamak için araba ya da motor kiralamanız önerilir. Oldukça popüler olan kent, yılın her mevsimi dünyanın dört bir yanından turistlere ev sahipliği yapıyor.

Tulum Şehri Nerede? Tulum Hakkında Bilgiler

Tulum şehri

Tulum, yemekleri açısından da beğeniliyor. Şehir pahalı olsa da, dünyada bir kez olsun mutlaka görülmesi gerekenler arasında yer alıyor. Denizin renginden bahsetmiştik. Ancak temizliğini anlatmadık. Berrak suların içinde yüzerken kendinizi bir akvaryumun içinde gibi hissedersiniz. Mutlaka yanınızda kaliteli bir fotoğraf makinesi götürmeniz önerilen şehir, Meksika’dan çok ayrı gibi görünüyor. Çünkü, bildiğiniz gibi Meksika tehlikeli olması ile bilinir. Bu nedenle birçok insan ne kadar çekici görünürse görünsün bu ülkeye gelmek istemez. Fakat Tulum, hepsinden bağımsız gibi görünen bir şehirdir.

Burada bol bol iguanalara rastlarsınız. Palmiyeler ile hayallerinizi süsleyen Tulum, butik otelleri ile de beğeniliyor. Kalmak için butik otelleri tercih edebilirsiniz. Kıyıda yer alan butik oteller farklı fiyat aralıklarına sahiptir.

Şeyma Subaşı’na buradan çok teşekkür ediyoruz. Şimdi de İbiza’yı araştıracağız. İbiza’yı da Şeyma hanımdan önce araba markası sanıyorduk. Yoksa bu doğru bir bilgi miydi?:)

Yazı Önerisi: Küba’da yaşam nasıldır?

Bunun yanı sıra Şeyma Subaşı ile Cüneyt Özdemir’in canlı yayınını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: