Ücretsiz Müze Gezisi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Müze Gezisi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz müze gezisi nasıl yapılır? Corona virüs her şeyi engellediği gibi müze ziyaretlerini de engelledi. Ancak, birçok terapi, tiyatro, konser online olarak verilmeye başlandı. Müzeler durur mu? Elbette durmadılar. İşte ücretsiz müze gezisi yapabileceğiniz yerler ve web siteleri:

1. Ücretsiz Müze Gezisi Nasıl Yapılır? Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi’nin methini duymayan yoktur. Sunay Akın’ı seven ve takip eden herkes buraya gelmenin heyecanını hissetmek ister. Ayrıca, oyuncak müzesinde çocukken oynadığımız neredeyse tüm oyuncaklar bulunur. Birçok insan bebeklik oyuncağını gördüğü anda gözyaşlarına hakim olamayarak duygusal anlar yaşamıştır. Oyuncak Müzesi’ni online gezmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

2. Göbeklitepe

Troya Müzesi

Göbeklitepe’nin methini duymayan yoktur. Şanlıurfa’da bulunan müze, bilinen en eski gerçek heykel başta olmak üzere birçok esere ev sahipliği yapıyor. Göbeklitepe Müzesi’ni gezmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Ücretsiz Müze Gezisi Nasıl Yapılır? Kurtuluş Savaşı Müzesi

Ücretsiz müze gezisi nasıl yapılır?

Müze, aynı zamanda Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi binası olma özelliği taşıyor. Müzede, dönemin insanlarının yaşayışlarını yansıtan pek çok eser bulunuyor. Döneme kendi gözlerinizle tanıklık etmek için buraya tıklayabilir, gezmeye başlayabilirsiniz. 

4. Cumhuriyet Müzesi

Cumhuriyet Müzesi

Ankara’da bulunan müze, her Türk vatandaşının mutlaka görmesi gereken bir yer. Gerek mimari yapısı, gerek içinde bulunan eserlerle gördükleriniz karşısında hayran kalacaksınız. Müzeyi gezmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

5. Ücretsiz Müze Gezisi Nasıl Yapılır? Efes Müzesi

Ücretsiz müze gezisi nasıl yapılır?

Türkiye’nin en önemli müzelerinden olan Efes Müzesi, Efes Artemis heykeli, Eros başı, Mısırlı Rahip heykeli gibi birçok esere ev sahipliği yapıyor. Müzeyi gezmek için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Troya Müzesi

Troya Müzesi

Çanakkale’de bulunan Troya Müzesi, birçok dönemi anlatan eserlerle dolu. Gerek tarihi eserler, gerek çeşitli hologramlar müzeyi daha ilgi çekici hale getiriyor. Çanakkale turizminin de gelişimine katkı sağlayan müze, nefes kesici birçok yapıyı bünyesinde barındırıyor. Müzeyi gezmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

7. Gazi Müzesi

Ücretsiz müze gezisi nasıl yapılır?

Samsun’da yer alan müzenin yapım yılı 1940 yılına dayanıyor. Zaman zaman restore çalışmaları yapılarak her defasında daha mükemmel şekle bürünen müze, Atatürk’ün Samsun seyahatinde konaklaması yönünden de biliniyor. Müzeyi ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

8. Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Ücretsiz müze gezisi nasıl yapılır?

Ankara Altındağ ilçesinde yer alan müze, birçok arkeorolojik esere ev sahipliği yapıyor. Kronolojik sırayla sergilenen eserler, Paleolitik çağdan itibaren başlıyor. Gördüğünüz eserler karşısında hayran kalacağınızı garanti ederiz. Müzeyi ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

9. Frida Kahlo Müzesi

Frida Kahlo müzesi

“Ben aşkın, acının ve devrimin kadınıyım” derdi Frida Kahlo. Çok sevdiği Diego için her şeyi göze alan, çürürcesine aşkını yaşayan Kahlo’nun evi ve yaşayışı her şeyi sergiliyor aslında. Müzeyi gezmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Doğru İnsan Kimdir?

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Twitter
Instagram
%d blogcu bunu beğendi: